Fudbaleri Leotara ostvarili su i petu pobjedu u prvih šest kola Prve lige Republike Srpske, savladavši odličnu ekipu Sutjeske iz Foče rezultatom 2:1 (2:0).

leo3

Izvor: FK Leotar

Hercegovački derbi je opravdao očekivanja malobrojnih ljubitelja fudbala na trebinjskim Policama. Viđena su tri lijepa gola, mnogo šansi, po jednom pogođen okvir gola na obje strane, drama u završnici i mnogo fudbalske “tuče”, pa je publika kući otišla zadovoljna. Šteta je što je velika kiša koja je padala cijeli dan u Trebinju spriječila veći broj gledalaca da prisustvuju ovoj utakmici.

Leotar je poveo u 27. minutu utakmice. Predrag Šešelj je napravio dar-mar po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i sa 15 metara raspalio po lopti koja se od prečke odbila u mrežu nemoćnog Nikole Petrovića. Dva minuta prije kraja poluvremena Leotar dolazi do drugog gola. Nenad Stojanović je dao sjajnu loptu za brzonogog Miloša Aćimovića, koji po desnoj strani ulazi u šesnaesterac i na drugoj stativi pronalazi Lazara Zečevića koji je sjajno ispratio cijelu akciju.
Sutjeska postiže gol u 71. minutu. Marko Božović je izveo slobodan udarac sa 35 metara sa lijeve strane, Gedeon Guzina glavom prebacio odbranu Leotara, a Boško Radović je bio brži od svog čuvara i poslao loptu u mrežu. U 91. minutu Sutjeska je propustila sjajnu šansu da dođe do boda na Policama, kada je nakon slobodnog udarca sa desne strane Gedeon Guzina glavom pogodio prečku.

LEOTAR – SUTJESKA 2:1 (2:0)
Trebinje – Stadion “Police”. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Strijelci: Šešelj u 27. minutu i Zečević u 43. minutu za Leotar, a B. Radović u 70. minutu. Žuti kartoni: Todorović, Cimirot, Milošević (Leotar), Božović, Mrgud (Sutjeska).
LEOTAR: Kukrika, Jeknić, Todorović, Milošević, Popović, Andrić (od 85. minuta Marković), Šešelj, Cimirot, Aćimović, Zečević (od 90. minuta Zečević), Stojanović (od 67. minuta Dmitrović).
SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Božović, Rašević, Đoković, B. Radović, Guzina, Kovač (od 65. minuta Pljevaljčić), Drakul, Danilović (od 57. minuta Ivanović).