Trojka Cvetkovića za novu pobedu košarkaša Leotara

Košarkaši SL Leotara u uzbudljivoj i do posljednjeg trenutka neizvjesnoj završnici pobijedili su ekipu Slobode iz Tuzle rezultatom 61-60, po četvrtinama 12-19, 12-14, 19-9, 18-18 u utakmici 6. kola Premijer BiH lige u košarci.

basket leo

Izvor: Radio Trebinje
Autor: R.M.

Pobjedu je Trebinjcima praktično donio Cvetković trojkom deset sekundi do kraja meča. Tuzlaci su pokušali da pogode koš „Leotara“ u preostalom vremenu, ali nisu uspjeli. Gosti iz Tuzle su mnogo bolje otvorili ovu utakmicu a u prvoj četvrtini briljirao je 35 godišnji Mujo Tuljković sa 15 poena. Slično je bilo i do kraja poluvremena kada su gosti ostvarili ubjedljivu prednost od devet poena. Do preokreta dolazi u trećoj četvrtini kada Leotar izjednačava rezultat. U posljednjem dijelu igre prava rezultatska klackalica u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, ali je SL „Leotar“ bio ipak strpljiviji i mudriji u završnici.
Najefikasniji kod pobjedničke ekipe bio je Cvetković sa 17 poena, Šakotić je imao 13, a Aleksić 10 uz devet skokova. Kod gostiju Tuljković sa 19 poena i devet skokova i Hasandić sa 17 poena bili su bolji od ostalih.
Inače u ovom kolu postignuti su sljedeći rezultati: Kakanj-Široki 62-71, Heo – Bosna Rojal 82-72, Čelik-Građanski Bobar 62-82, Varda – Spars 67-72 i Zrinjski – Mladost 79-75.
Sparsi su i dalje prvi sa maksimalnih 12 bodova a SL Leotar je drugi sa bodom manje. U sljedećem kolu, koje se igra SL Leotar gostuje kod ekipe Bosna Rojal.