Remi u derbiju: Oslabljeni Leotar ostao na vrhu

Kozara- Leotar 1:1 – Oslabljeni Trebinjci vratili se neporaženi iz Gradiške i tako sačuvali lidersku poziciju u Prvoj Ligi RS. Sudija Mejakić gotovo ceo tim sa Polica (9 igrača) „častio” žutim kartonom

Domaći su odmah rekli da je Trebinjcima pripao slađi bod, ali po prikazanom remi je najpravedniji ishod.
U derbiju dosadašnjeg dela prvenstva meču dve vodeće ekipe nije bilo pobednika. Leotar je nastupio bez četiri prvotimca, pa i pored toga imao je šanse da se vrati kući sa sva tri boda.

Na samom početku drugog poluvremena Kozara je nakon kornera stigla do prednosti, a strelac je bio Vukajlović.
Radost domaćina trajala je pun minut koliko je trebalo Bojanu Deretiću da svojim prvencem u dresu Leotara sačuva Trebinjcima lidersku poziciju i sa vrućeg gostovanja u Gradišci donese bod.

Na terenu je viđena požrtvovana borba, kojoj je poseban pečat dao sudija Dragan Mejakić. Ako bi gledali samo statistiku njegovog arbitriranja zaključili bi da je pravo čudo da je iko pretekao nakon ovog derbija. Banjalučki sudija je  sa lakoćom mahao žutim kartonima, pa je u  fer i korektnoj utakmici u njegovoj beležnici ostalo upisano čak 9 igrača Leotara. (Šešelj i Popović pošteđeni)
Nešto bolje su prošli domaćini. Samo je pola tima “požutelo”.

fk_kozara

KOZARA – LEOTAR 1:1 (0:0)

Gradiška – Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Mejakić (Banja Luka). Strijelci Vukajlović u 47. minutu za Kozaru, a Deretić u 48. minutu za Leotar. Žuti kartoni: Petrović, Bosnić, Šatara, Škorić, Vukajlović (Kozara), Andrić, Đurić, Aćimović, Jeknić, Papaz, Kukrika, Deretić, Stojanović, Zečević (Leotar).
KOZARA: Trkulja, Škorić, Gigović, Petrović, Bosnić, Vukajlović, Šuka, Srndović (od 68. min. Perić), Ojdanić, Gavrić (od 46. min. Maksimović), Šatara (od 83. min. Berić) Trener: Igor Janković.
LEOTAR: Kukrika, Papaz (od 74. minuta Dmitrović), Andrić, Đurić, Šešelj, Aćimović, Popović, Zečević (od 90. minuta Berjan), Deretić, Stojanović, Jeknić (od 90. minuta Pjaca). Trener: Damjan Ratković.