“Džukele” vodile Heo do šampionske titule RS

Košarkaši Hea novi su prvaci Republike Srpske, pošto su u majstorici finalne serije prvenstva Republike Srpske savladali Sutjesku iz Foče rezultatom 66:59

dzukele

Izvor: Bilecasport.blog.rs

Košarkaši Hea u veličanstvenoj, neponovljivoj i nezaboravnoj atmosferi pred oko 2000 gledalaca pobjedili su Sutjesku iz Foče, i tako osvojili šampionski pehar namjenjen prvaku RS i ostvarili plasman u Premijer ligu BiH.
Odavno se u Bileći nije gledala ovakva utakmica, kakvu smo mogli vidjeti večeras. DŽukele su ponovo zasijale onim istim sjajem, kao nekad. Sve je večeras bilo na nivou neke Evroligaške utakmice. Dodatni čar utakmici dalo je i prisustvo gostujućih navijača, popularnih Havera. DŽukele su im održale čas navijanja i pokazale da je Bileća neosvojiva tvrđava.
Košarkaši Sutjeske bolje su ušli u meč i držali vođstvo u uvodnim minuta utakmice. Pred kraj četvrtine Heo na krilima raspoloženog Negovanovića preokreće rezultat i prvu četvrtinu riješava u svoju korist (20:16).
I drugu četvrtinu bolje otvaraju gosti, i dolaze do izjednačenja (22:22). A onda slijedi serija domaćih košarkaša 7:0, za najveću prednost u prvom poluvremenu (29:22). Fočaci odgovaraju serijom 10:0, i na minuti prije kraja prvog dijela dolaze do vođstva (29:32). Posljednji napad domaćih u prvom poluvremenu završava Savić trojkom za prekid serije i izjednačenje (32:32). U posljednjem napadu za Sutjesku, Sekicki uzima loptu i polaže sa zvukom sirene za vođstvo Sutjeske i konačnih 32:34 u prvom poluvremenu.
U nastavku, u trećoj četvrtini igralo se uglavnom koš za koš. Ipak, domaći pred kraj četvrtine dolaze do prednosti i sa +2 (49:47) ulaze u posljednjih deset minuta. Na početku četrvte četvrtine obije ekipe su igrale sa velikim pritiskom, pa se moglo vidjeti dosta grešaka. Ekipa Hea pri rezultatu 53:52 u 35. minutu, pravi seriju 5:0, što će se kasnije ispostaviti, kao prelomni trenutak u utakmici. U posljednjoj minuti gosti pokušavaju brzim i delekometnim šutevima za tri vratiti neizvjesnost, ali ipak Bilećani preciznim izvođenjem penala nedavaju Fočacima ni najmanje šanse za povratak. Ivković sa linije penala postavnja konačnih 66:59 i slavlje je moglo da počne.

pehar

Predsjednik Košarkaškog saveza Republike Srpske uručio je kapitenu Hea, Slaviši Vukoviću trofej namjenjen pobjedniku Prve lige Rebpulike Srpske za sezonu 2013/14. godine. U Bileći će se poslije dvije godine pauze ponovo gledati najelitnije bosansko-hercegovačko košarkaško takmičenje, Premijer liga BiH.
ČESTITAMO KOŠARKAŠIMA HEA NA OSVOJENOJ TITULU!