Derbi juniorki u Bileći: Gačanke i spretnije i srećnije!

Bileća je danas bila domaćin prvog kruga juniorskog prvenstva Republike Srpske za žene.

bil

Tekst: Petar Salatić

Snage su odmjerile ekipe „Zelengora“ iz Kalinovika, „Gacko“ i domaća ekipa „Hercegovac.“

Prva utakmica igrala se između bilećke ekipe i ekipe “Zelengora.“ Bilećanke su bez poteškoća savladale gošće rezultatom 3:0, da bi u drugoj istim rezultatom slavile i Gačanke nad juniorkama iz Kalinovika.

Prava poslastica bio je komšijski derbi Bilećanki i Gačanki. Mada ništa nije odlučivao, jer su se i jedna i druga ekipa kvalifikovale za nastavak takmičenja, publika je mogla uživati u vrlo neizvjesnoj utakmici.

Prvi set Gačanke su sa lakoćom dobile, rezultatom 25:16. Onda su igračice „Hercegovca“nametnule svoj tempo i dobile drugi i treći set rezultatom 25:17. Veliki preokret učinile su igračice „Gacka“ u četvrtom setu, dobivši domaćine rezultatom 25:21. Peti set je odlučio pobjednika. Fenomenalna igra i servisi sestara Anđele i Jovane Biberdžić, perfektna odbrana Marije Dutine i Dajane Samardžić, nisu bile dovoljne za pobjedu domaćih.
S druge strane, ekipa „Gacko,“ predvođena premijerligašicom Dejanom Boljanović, pokazala je svoju vještinu, strpljenje i iskustvo, što je i bilo presudno za njihovu pobjedu.
-Veoma smo srećne i zadovoljne. Odigrale smo dobro mada uvijek može bolje. Utakmica je bila naporna i neizvjesna. Ali, na kraju se vidjelo ko je bolji i ko zaslužuje pobjedu, rekla je za „Slobodnu Hercegovinu“ Tamara Vitković, korektor gatačke ekipe.

– Najvažnije od svega je da smo izborili prolaz u drugi krug. Za razliku od prošlih utakmica smanjili smo broj grešaka, ali uvijek može bolje. Sitnice su presudile. Napravili smo nekoliko krupnih grešaka u završnici i izgubile peti set- rekla je Anđela Biberdžić, kapiten „Hercegovca“
Anđelina mlađa sestra Jovana, prenijela je svoje utiske:

– Zadovoljna sam svojom igrom. U drugoj utakmici je moglo biti i bolje.Bile smo oslabljene neigranjem dvije igračice, ali nadam se da ćemo u drugom krugu biti kompletni.

Utakmica se igrala u Univerzalnoj sportskoj dvorani. Utisak je da su sudije imale loš dan i da su bez potrebe djelili žute kartone na obje strane.